Каратистите от „Ронин 11“ спечелиха два медала от К1 в Хърватия

0
136
Петър Михайлов
Петър Михайлов. Снимка: КК "Ронин 11"

Състезателите от карате клуб „Ронин 11“ спечелиха златен и бронзов медал на Световна младежка лига от K1 в хърватския град Пореч. С титла триумфира Петър Михайлов, а Борис Ханджиев се отличи с престижен бронз. В надпреварата се впуснаха общо над 3200 състезатели от 78 държави.

„Изключително съм горд с представянето на спортистите, които доказаха, че с много труд и постоянство идват и добрите резултати. Щастлив съм, че виждам толкова много млади момчета и момичета, които са отдадени на спорта, имат огромен хъс за победа и следвайки духа на спортсменство демонстрират своята отдаденост към спорт, който учи най-вече на дисциплина и себеусъвършенстване“, заяви председателят на Управителния съвет на клуба Илиян Мечков.

Постижението на Петър Михайлов е първото подобно за страната ни в тази възрастова група. По пътя си той победи състезатели от седем различни държави.

За Борис Ханджиев почетното трето място при децата до 14 години дойде след пет изиграни срещи. На девето място завърши Мартин Михов, а неговото класиране също е повече от успешно, тъй като в категорията му се състезаваха общо 96 участника.