Иван Кочиев е победител в 9-кръговия турнир за Купа Ропотамо

0
437
Иван Кочиев
Снимка: Красимир Кънов, Facebook

От 4 до 11 юли в комплекс Магнолиите, Приморско, се проведе Купа Ропотамо – турнир, в който взеха участие 79 състезатели с рейтинг до 2300 от 5 различни федерации. За него ви бяхме разказали преди дни от Искра.бг, когато бе приключил четвъртият рунд от турнира.

Борбата е била изключително оспорвана, а ремитата малко, като след 5-тия кръг лидерите са се сменяли непрекъснато. Победителят Иван Кочиев се е преборил с оспорваната конкуренция и е спечелил ценната купата. Николай Йорданов от организаторския Шахматен клуб „ЕТЪР“ Велико Търново съобщи във Facebook, че турнирът е преминал в отлична обстановка, при спазване на мерките, предизвикани от епидемичната криза.

Гости на проявата, които преместиха първи ход в отделни кръгове са били: Петьо Маринов – председател на СКШ Спартак Плевен XXI, гросмайстор Мариан Петров – двукратен шампион на България, Драган Котевски – знаменит шахматен организатор от Белград, гросмайстор Петър Арнаудов – селекционер на националния отбор за мъже. В последния кръг тази чест е оказала младата суперзвезда на българския шахмат Нургюл Салимова.

Класиране и резултати от турнира може да видите тук. Много от участниците са заявили желанието си и през септември да вземат участие в Primorsko Open, който ще се проведе от 14 до 22 септември на същото място.