Италия стана шампион на Европа

0
58
Италия стана шампион на Европа. Снимка: Nazionale Italiana di Calcio Facebook

Италия е новият шампион на Европа. „Скуадра адзура“ спечелиха така бленуваната купа от „UEFA EURO 2020“ след драматичен финал срещу Англия. Двата отбора не успяха да се победят в редовното време и продълженията във финалния мач. Големият победител беше определен след дузпи.

Срещата започна с неочакван ранен гол за „трите лъва“, предадоха от „Gong.bg.“. Голът попари футболистите на Италия и в следващите минути двубоят стана значително по-нервен. След като се съвзеха, италианците имаха няколко възможности за отбелязване на изравнителен гол чрез Инсиние, Киеза, Имобиле и Верати, но до такъв не се стигна. През второто полувреме „Скуадра адзура“ изглеждаха по-опасни. След няколко пропуска в 67-та минута Бонучи възстанови равенството.

До края на редовното време Италия даде всичко от себе си да спечели двубоя в първите 90 минути, но англичаните се отбраняваха добре и мачът влезе в продължения. Така мачът в редовното време завърши при резултат 1:1. Той се запази и в продълженията. Малко преди края на редовните минути фен нахлу на терена и започна гонене между него и охраната създаде допълнително настроение за хората по трибуните.

Двата отбора не успяха да се победят в редовното време и продълженията във финалния мач на „UEFA EURO 2020“. Дузпи решиха при кого да отиде титлата. Берарди вкара, Кейн не пропуска, Белоти уцелва, Магуайър дава преднина, Бонучи изравнява, Рашфорд сгреши, Бернардески – не, Санчо, Жоржиньо и Сака пропуснаха. По този начин Италия взе титлата от „UEFA EURO 2020“.