0
54
Футбол
Снимка: Wikimedia commons

Испания отново се класира за финала в Лигата на нациите, след като отново победи Италия с 2:1 във втория полуфинал в третото издание на турнира. По този начин испанците ще имат шанс за поправителен, след като през 2021 г. загубиха спора за трофея от Франция. Сега съперник на „Ла Фурия Роха“ на финала в неделя ще бъде Хърватия, който победи домакина на финалната четворка Нидерландия след продължения.

Младият нападател на Виляреал нахлу в наказателното поле и с добре насочен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на „Скуадра Адзура“ – 1:0 за Испания. Чиро Имобиле с безкомпромисен удар в лявата част на вратата остави безпомощен Унай Симон – 1:1.

Испания можеше да поведе отново в 80-ата минута, когато Фабиан Руис изведе Жорди Алба на лявото крило. Ветеранът центрира по земя към вратарското поле, където Мората стреля, но Донарума спаси топката, летяща към близкия му ъгъл.

Натискът на Испания даде резултат в 88-ата минута. Тогава след центриране отляво в наказателното поле на Италия, топката бе изчистена извън него, но стигна до Родри. Той не се поколеба и стреля мощно. Топката рикошира в двама от бранителите на Италия и стигна до появилия се 4 минути по-рано Хоселу. Острието на Еспаньол не се поколеба и от близка дистанция вдясно от вратата на Донарума преодоля вратаря на ПСЖ.