Имунизациите ви са на едно място! Проверете ги чрез сайта my.his.bg или мобилното приложение

За поставена ваксина се вижда срещу какво заболяване е, партида, поредна доза, както и дата на следваща доза, ако е приложима такава

0
1485
Ваксини
Снимка: Pixabay

Близо 8.5 милиона са регистрираните документи за поставени ваксини в Националната здравноинформационна система /НЗИС/ за 4 години. Данните показват, че най-много са поставените имунизации срещу сезонен грип, тетанус и дифтерия. Потребителите могат да видят поставените им ваксини, както и тези на техните деца в електронното здравно досие в НЗИС, което е достъпно през сайта my.his.bg и мобилното приложение еЗдраве.

В модул „Ваксини“ на електронното здравно досие се съдържа информация за всички вписани в НЗИС имунизации. За поставена ваксина се вижда срещу какво заболяване е, партида, поредна доза, както и дата на следваща доза, ако е приложима такава.

За улеснение на потребителите, в здравното досие, в модул „Дългосрочна грижа“, е разработен персонализиран календар за предстоящите имунизации, който се актуализира в началото на всяка година спрямо всеки индивидуален пациент.

Очаква се до края на юли 2025 г. в НЗИС да бъдат включени и историческите данни от информационния масив на Национална здравноосигурителна каса /НЗОК/ за поставените ваксини на гражданите преди 2022 г.

„Попълването на данните за имунизациите в електронните здравни досиета е изключително важно за потребителите, които вече ще имат пълната информация за поставените им ваксини. Спрямо резултатите, здравните власти ще могат да правят по-точни прогнози и актуални политики, свързани с ваксинационния обхват на населението“, каза Борис Костадинов, директор „Софтуерна интеграция“ в Информационно обслужване.

Присъединете се към нашия Телеграм

Редките диагнози: Мъж с повтаряща се лицева парализа е диагностициран със синдром на Мелкерсон–Розентал

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments