0
152
григор
Снимка: Twitter

Най-успешният български тенисист Григор Димитров, се класира за осминафиналите за дебютния турнир от Големия шлем в „Australian Open 2021“. Хасковлията победи Пабло Кареньо Буста с 6:0 и 1:0. След отказване на испанеца заради мускулен проблем в областта на коремната област.

Гришо премина безпроблемно испанския тенисист, след като буквално го надигра през първия сет от тази фаза на турнира. Димитров сервираше умело, докато неговият опонент не успяваше да се справи с удари, заради което беше пробит през цялото време. Нашенецът посрещаше сервиса на Буста доста умело. Самият испанец получи болки в корема в петия гейм и „предаде“ гейма за българина. Хасковлията овладя психиката си, въпреки намесата на медицинския щаб за испанеца. Лекарите бяха викнати между двата сета, след което Гришо проби за четвърти път своя опонент.

Това беше последният случай в срещата, в който Григор проби Буста. Последва отказване от испанеца заради контузия и така Димитров да продължи напред. Българинът чака в следващата фаза победителя измежду Доминик Тийм и Ник Кириос. Димитров започна силно участието си на „Australian Open“ и не е загубил сет в мачовете си срещу Марин Чирич и Алекс Болт.