Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис в Маями

0
76
Григор Димитров
Григор Димитров. Снимка: БТА

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на турнира по тенис на твърда настилка от сериите „Мастърс“ в Маями /САЩ/ с награден фонд от 8,9 милиона долара.

В двубой от третия кръг първата ракета на България постигна категорична победа над 56-ия в световната ранглиста Яник Ханфман /Германия/ с 6:1, 6:0 само за 46 минути игра в един от най-добрите си мачове за сезона. Димитров достига до тази фаза на турнира в Маями за трети път в кариерата си след 2012-а и 2016 година.

Следващият съперник на 11-ия поставен българин ще бъде осмият в схемата поляк Хуберт Хуркач. Димитров има четири победи от четири мача срещу него. Противникът на Григор Димитров в спора за достигане до четвъртфиналите – Хуберт Хуркач малко по-рано елиминира американеца Себастиан Корда със 7:6 (5), 6:7 (5), 6:3 в мач, продължил 2 часа и 18 минути.