Григор Димитров с лекота се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбън

0
33
Григор Димитров
Григор Димитров. Снимка: БТА

Тенисистът Григор Димитров продължава успешното си представяне на тенис турнира в Бризбън, Австралия, като се класира за четвъртфиналите след победа срещу Даниел Алтмайер от Германия. В този матч Григор Димитров демонстрира впечатляваща игра и взе победата с резултат 6:1, 6:2 за само 67 минути на корта.

Димитров стартира двубоя агресивно и не даде време на съперника си да се опомни. След само 20 минути игра, той спечели първите пет гейма, а при състояние 5:1 сервираше за сета и го завърши с гейм на нула. Този бърз и ефективен сет продължи само 28 минути и включваше 12 точки при разиграния първи сервис, сред които бяха и три аса.

Играта продължи в същия дух и във втория сет, където Григор Димитров успя да пробие срещу съперника си в третия гейм на нула и да отчете преднина от 3:1. С невероятно техническо умение и настойчивост, Димитров се наложи и в този сет с резултат 6:2, оставяйки малко шансове на Алтмайер.

След успешната си изява, Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира, където ще срещне Ринки Хиджиката от Австралия. Този двубой обещава интересни моменти, тъй като те никога преди не са се срещали на корта.

Освен индивидуалния успех, нашият тенисист участва и в състезанието на двойки на този турнир, където се изправя със своя партньор американецът Себастиан Корда. Те се изправят срещу вторите поставени Лойд Гласпуул и Жан-Жулиен Ройер и ще се борят за впечатляващи резултати и в тази категория.

Григор Димитров продължава да радва българските тенис фенове със своята агресивна и качествена игра, и ние с нетърпение очакваме неговите следващи мачове в Бризбън, Австралия.