Григор Димитров отпадна в първия кръг на турнира в Пекин

0
132
Срещата между Димитров и Рубльов в Пекин. Снимка: скрийншот Tennis TV

Григор Димитров отпадна още в първия кръг от турнира АТП 500 в Пекин Руснакът Андрей Рубльов победи Димитров с 6:2, 7:5 след час и 16 минути игра.

Това бе четвърти двубой между двамата, като балансът вече е изравнен – по две победи.

Димитров игра колебливо, допусна голям брой грешки и само в епизодични моменти действаше добре на корта. Рубльов, който е 35-и в световната ранглиста, беше по-агресивен, разчиташе на силния си сервис и във важните моменти взимаше по-добрите решения.

21-годишният Рубльов контролираше събитията на корта през цялото време. Той поведе с пробив още в третия гейм на мача, след което направи втори брейк за 5:2 и спечели без особени проблеми първата част, като разчиташе най-вече на мощния си форхенд и стабилния сервис.

В началото на втория сет Рубльов проби отново. Димитров обаче успя да направи рибрейк. Това стана в шестия гейм, когато Григор, който е №26 в ранглистата, поведе с 40:0 и реализира втората си възможност, за да направи резултата 3:3. В 11-ия гейм българинът допусна нов пробив. При 15:40 той изкара волето от бекхенд в аут и веднага след това съперникът му сервираше за мача. Рубльов поведе с ас с 40:15 и реализира още първия си мачбол.

Димитров завърши двубоя с 16 печеливши удара при 31 непредизвикани грешки, като направи и 7 аса.

Миналата година бившият номер 3 в света стигна до втория кръг в Пекин, така че ще загуби точки за ранглистата, но запазва позицията си.

Следващата седмица българинът ще участва на турнира от серията „Мастърс 1000“ в Шанхай.