Григор Димитров не успя да достигне до четвъртфиналите на „Australian Open“

0
72
Григор Димитров. Снимка: Общомедия

Най-добрият ни български тенисист Григор Димитров отпадна на крачка от четвъртфиналите на турнира на твърди кортове „Мъри Ривър Оупън“ в Мелбърн. Наградният фонд е 320 775 долара. Поставеният под номер две Гришо загуби втория си мач за деня от Корентен Муте от Франция с 5:7 и 2:6 за 83 минути.

19-ият в света хасковлия започна много добре и поведе с 5:2, но след това настъпи спад в играта му. Муте се възползва и взе следващите седем поредни гейма. Първият сет приключи със 7:5 и поведе с 2:0 във втория. След това Димитров спечели подаването си, но допусна пробив в петия гейм. Докрая Муте нямаше проблеми и затвори срещата си с гейм на нула и при първия си мачбол. По-рано днес българинът пласира 10 аса и победи представителя на домакините Алексей Попирин с 6:4, 6:7(5), 6:3 за 2:24 часа.

За достигането си до четвъртфиналите Димитров заработи 45 точки за световната ранглиста. Тенисистите са принудени да играят по две срещи днес, защото двубоите вчера бяха отложени заради положителна проба за коронавирус в хотела на играчите. При това положение се наложи над 500 души да си направят извънредни проби за COVID-19.

Следващият мач на Григор Димитров ще бъде на старта на „Australian Open“. Той ще се проведе на 8 февруари в Мелбърн. Поставеният под номер 18 Димитров ще стартира срещу финалиста в турнира от 2018 година Марин Чилич от Хърватия.