Гордост: Второкласник от Бургас спечели второ място на състезание по бразилско джиу-джицу

0
752
Ивелин Никитов
Ивелин Никитов. Снимка: Иванка Никитова

Миналата седмица в София се проведе състезание по бразилско джиу-джицу AJP Sofia. На международното събитие бяха регистрирани над 300 участника от 12 държави. В многофункционалната спортна зала на Национална спортна академия “Васил Левски” се проведе третото издание на турнира.

Във възрастова група за деца участва 8-годишният Ивелин Никитов от Бургас. Той е ученик във втори клас от СУ “Епископ Константин Преславски”. Той се състезава към спортен клуб GFTeam Kids Burgas. Ивелин успя да се класира на престижното второ място.

Най-много медали спечелиха българските бойци на третото издание на турнира по бразилско джиу-джицу Abu Dhabi Jiu-Jitsu Tour. След тях в челната петица се наредиха Гърция, Румъния, Македония и Украйна.