Голям успех – България стартира с победа на ATP Cup!

0
393
Български национали по тенис
Снимка: Скрийншот от видео във Фейсбук, ATP Cup

Националният отбор на България стартира с победа участието си в дебютното издание на ATP Cup в Сидни, Австралия. Родните тенисисти надвиха тима на Великобритания с 2-1 срещи след решителен мач на двойки.

В първата среща за деня Димитър Кузманов се изправи срещу Камерън Нори. Великобританецът взе комфортно първия сет с 6:2 гейма, но във втория Мико заигра много силно и изравни резултата срещу 53-я в света, печелейки с 6:3. В решителния трети сет обаче Кузманов не успя да запази нивото си и след 6:2 победата отиде в актива на Великобритания.

Във втория мач най-добрият ни тенисист Григор Димитров имаше за съперник Дан Еванс. Гришо буквално пропусна първия сет на двубоя, губейки с 2:6.  Благодарение на два пробива във втория сет обаче хасковлията изравни резултата, а в третия разби опонента си, давайки му само един гейм.

В последния мач, който трябваше да реши крайния победител, съперници на двойки бяха Александър Лазаров/Григор Димитров от наша страна и Джейми Мъри/Джо Солсбъри от страна на Великобритания. Двата тандема си размениха по един тайбрек преди да се стигне до решителен тайбрек до 10 точки. Лазаров и Димитров изоставаха със 7:9 точки, но все пак успяха да стигнат до 4 поредни точки, което им донесе крайния успех със 11:9.

Следващият мач на българите е срещу Молдова в неделя.