172
Плувен маратон Галата - Варна
Снимка: Международен плувен маратон Галата - Варна, Facebook

80-тото издание на плувния маратон Галата – Варна предизвика голям интерес. До

момента за участие са се записали повече от 250 души. Тези, които желаят да се включат, могат да го направят онлайн до днес. А тези, които не са успели, може да се запишат за участие и в деня на състезанието от 06:30 до 09:00 часа, предаде „Sportal.bg“.

За първи път тази година за участниците има определен нов сборен пункт. Заради извънредната епидемична обстановка те ще се съберат направо на старта в местността „Карантината“. За тези, които нямат транспорт, са осигурени автобуси, които ще се движат между 07:00 и 08:00 часа. Надпреварата ще се проведе в неделя.

Променен е и финалът на състезанието, като той ще бъде на плажната ивица, а не както до момента на Втора буна. Освен това времето за финиширане се увеличава от 90 на 100 минути след победителя. Общото разстояние на трасето е 4400 метра.

Увеличава се и наградният фонд. Той ще бъде 12 000 лева, като 9000 лева ще бъдат паричните награди. Победителите при мъжете и при жените ще получат по 1200 лева.