GLORY 89 написа история в Бургас: Естонецът разби легендата Бард Хари, Копривленски победи румънеца

0
313
GLORY 89 в
GLORY 89 в "Арена Бургас". Снимка: Искра.бг

Зала „Арена Бургас“ посрещна първото си мащабно международно събитие. Над 8 000 зрители бяха свидетели на дебютното издание на елитната кикбокс верига GLORY 89 в България. Близо 1,5 млн. почитатели на бойните спортове наблюдаваха битките от малкия екран.

GLORY 89 привлече фенове от целия свят в Бургас. За двубоите в спортната зала „Арена Бургас“ пристигнаха над 400 румънски туристи, 200 от Мароко, близо 200 от съседна Турция и стотици българи от цялата страна.

Най-дългоочакваната битка в „Арена Бургас“ между естонеца Уку Юргендал и кикбокс-легендата Бард Хари, която завърши с поражение за мараконеца. Деветият в ранглистата при най-тежките в GLORY показваше пълно надмощие над Хари.

Уку Юргендал записа своята 20-та професионална победа и направи сензацията на вечерта с успех с технически нокаут над К-1 легендата Бадр Хари. Естонецът отбеляза 2 нокдауна в първата част и още два във втората, слагайки край на дългоочакваната битка в „Арена Бургас“.

Бадр Хари откри срещата с мощни крошета в главата на Уку от средна дистанция, а след това и фронт кик, когато двамата се раздалечиха. Мароканецът залагаше предимно на единични кикове в първата минута на двубоя. 34-годишният му съперник дебнеше своя момент за атака, но не позволяваше да бъде заграден или притиснат на ринга. С мощно дясно кроше Юргендал прати на земята Хари, което се случи 20 секунди преди края, но естонецът имаше време за още един светкавичен нокдаун 5 секунди преди края на рунда. Втората част започна с още един нокдаун на Уку. Бившият шампион на К-1 получи травма на крака в една от следващите размени на удари и това доведе до четвърти и последен нокдаун в двубоя. Уку Юргендал каза от ринга след победата си над Хари:

„Всичко е възможно, вярвайте!“

Българските кикбоксьори, които взеха участие на GLORY 89, също защитиха родната чест по достоен начин на ринга в Бургас. Четирима от общо петима наши бойци, които имаха насрочен мач срещу чужденец, записаха успех. Това се случи на дебютното издание на елитната кикбокс верига GLORY в България.

Първа битка беше между Христомир Ранчев и Константин Стойков. Стойков надделя с единодушно съдийско решение над Христомир Ранчев. След три рунда здрава битка на ринга, петимата съдии отсъдиха в полза на Стойков.

На втората битка Марчо Марков записа победа в дебюта си в GLORY 89. 37-годишният боец надделя над Стефан Юруков в подгряващ двубой. Успехът дойде след три поредни нокдауна в полза на Марков във втората част. Състезателят на Боен Клуб „Хан Аспарух“ диктуваше темпото през цялата първа част. Офанзивата на носителят на черен колан по таекуондо се засили през втората част. Третият нокдаун беше с удар в главата. Това означаваше край на двубоя и победа с технически нокаут за Марков. Това е негов трети пореден успех след деветгодишната му пауза от състезателния спорт.

Драгомир Петроев донесе втора победа за България срещу чуждестранен боец. Родният кикбоксьор надигра Крис Вун – Раптора, в оспорвана среща. След 9 минути гладиаторска битка на ринга трима от петимата съдии край ринга отсъдиха победа в полза на Петров.

Мартин Копривленски даде добро начало за България в битките срещу чужденци на GLORY 89. Българинът надделя над Анатолий Гаврилюк с единодушно съдийско решение след девет минути здрава битка. Обратният гард на Мартин определено обърка съперника му още в началото. След мощна комбинация с два прави удари с ръце, Копривленски разклати съперника си с хай кик. Калинюк запази баланс и пое удара добре. 20-годишният Мартин показа класа на ринга с добри отклони и контра-атаки. С всяка следваща минута многократният шампион на България по кикбокс ставаше все по-уверен между въжетата. След три рунда битка и петимата странични съдии отсъдиха победата в полза на Копривленски с резултат 30:27.

Серията от български победи продължи с успех за Теодор Христов с единодушно съдийско решение. Варненецът категорично надигра румънеца Едуард Гафенцу в двубой от полусредна категория на събитието GLORY 89. След три рунда кикбокс на високо ниво страничните съдии отсъдиха победата за Христов с 5:0 гласа.

Мохамед Тучасие запази перфектната си статистика. Мароканецът записа 15-та победа при професионалистите с успех с технически нокаут във втория рунд над Едуард Алексанян. Алексанян откри битката с агресивни боксови комбинации с мощни крошета. Тучасие се защитаваше умело и след първите 45 секунди започна да държи центъра на ринга по-уверено. 21-годишният Тучасие отбеляза и трети нокдаун с атака и това сложи край на двубоя.

Един от най-добрите български кикбоксьори Александър Петров дебютира в елитната кикбокс верига GLORY с успех. Варненецът надделя над Карим Мабрук с единодушно съдийско решение след три рунда силова битка.

Стоян Копривленски записа победа с единодушно съдийско решение в двубоя реванш срещу Сорин Калинюк. Това се случи в родния му град Бургас в дебютното издание на GLORY в България. Снайперът надделя с 5:0 гласа след 9 минути битка. Българинът започна атаките си с мощни лоу кикове. След първата минута на двубоя той се отпусна да търси и кикове в трупа и главата на Калинюк.

Копривленски вдигна оборотите под хилядите възгласите на феновете: „Българи, юнаци!“, в „Арена Бургас“. 29-годишният кикбоксьор затвърди рунда в негова полза с мощни крошета в главата на съперника в последните секунди. В началото на втората част Копривленски отбеляза нокдаун с мощен хай кик. Руменецът се изправи преди края на отброяването и запази самообладание, но не успяваше да намери целта в следващите минути от втория рунд. Копривленски се прицели в краката на опонента и пласира над 10 лоу кика до края на втората част. В третата част Копривленски знаеше, че води в резултата и игра по-консервативно.

В главната битка на събитието хегемонът в категория перо на GLORY Печ беше обявен за победител след 5 рунда битка с испанеца Давид Мехия. Двубоят беше изключително равностоен, което доведе до неединодушно съдийско решение в полза на 28-годишния тайландец. Това е 8 поредна защита на пояса при 66-килограмовите за Печ. Тайландецът използваше умело киковете си и засрещащи удари с задната ръка през по-голямата част от срещата, за да си осигури 169-ти успех в професионалната му кариера.

След успешното дебютното издание на елитната кикбокс верига GLORY 89 в България в „Арена Бургас“, организаторите обмислят да се проведе второ издание на родна земя.