Георги Георгиев: Какъв лев? Той окончателно умря още през 1995 година

0
116
Евро
Евро. Снимка: Георги Георгиев, Facebook

„Емоционален пост на Георги Георгиев, който си струва да се прочете.“

Така депутатът от „Продължаваме промяната-Демократична България“ Димитър Найденов описа публикацията на Георги Георгиев за еврото, която за по-малко от ден беше споделена близо 2000 пъти във Facebook. Публикуваме я без редакторска намеса:

„Какъв лев, бе?

През 1960 г. България е фалирана и източена от Русия, като е принудена да предаде целия си златен резерв от 32 тона злато.

През 1969 г. другарката Луканова (сестрата на Андрей Луканов), управител на БНБ, отново докладва на Тодор Живков, че в хазната няма и цент и не можем да платим задълженията към Московска народна банка. Те не искат левове или рубли.
Признават само долара и България винаги е плащала на СССР в долари.

През 1990 г. България обяви мораториум по изплащане на външния дълг, който достигна 10 милиарда долара.

Достигна, защото режимът на Живков взимаше заеми в долари, за да плаща на Русия горива и суровини на много по-високи цени от международните.

За сравнение – още при откриването на Нефтохима при първата доставка на руски петрол на 4 август в нефтопристанище „Дружба“ пристига танкерът „Антон Иванов“ с руски петрол от сорта Уралс, който плащаме на цена от 23 долара за барел при международна цена от 18 долара и то за сорта Брент.

Марионетния режим на Живков е принуден не само да плаща по-високи цени за доставки, но и изнася огромна част от селскостопанската ни продукция за Русия под себестойност, на символични цени – картофи по 1 ст./кг., домати – 2 ст. /кг.
Документите на стопанския отдел на Политбюро на ЦК на БКП са красноречиви и всеки може да ги види в Държавен архив.

Всъщност левът окончателно умря през 1995 г. , когато 14 банки, ръководени от агенти на ДС и КГБ раздадоха над 100 000 000 000 лв. необезпечени кредити, докато правителството на БСП хем се опитваше да запази фалиралите държавни предприятия , хем да изплаща външния дълг, хем да контролира и валутния курс.

През същата година Русия наруши и договорът ни по Ямбургската спогодба и отказа да дава газ. Според Ямбургската спогодба България строи газопровода, а Русия плаща с газ. След разпада на СССР дългът бе разпределен между бившите републики и за разлика от Русия, Украйна си изплати задълженията , като ни даде 1.26 млрд. куб. метра, които призна със взаимен протокол още през 1993 г.

Русия брутално наруши договора, но никой тук не защити националния интерес и не заведе дело в международния арбитраж.

През целия период България плащаше за руския газ средно с 50% по-висока цена в сравнение с тази за други европейски държави.

Цели сектори от икономиката ни фалираха по тази причина – „Химко“ Враца, металургичния комбинат в Кремиковци, предприятия от стъкларската промишленост, керамични изделия и въобще всички сектори, при които себестойността на газа достига над 40-50 % от стойността на произведеното.

Още по времето на правителството на Жан Виденов се обсъжда възможността за въвеждане на валутен борд, но интересите на Кремъл и неговата олигархия тук са първо да се осъществи хиперинфлация, за да се обезценят кредитите, като в същия момент българите да загубят спестяванията си.

За целта БНБ, управлявана от агента на ДС Тодор Вълчев ударно развързва хиперинфлацията. Валутния борд е въведен чак през 1997 г.

Практически левът е хартийка, вързана към германската марка, а впоследствие към еврото. Валутният борд е един вид като попечителството над малоумни в гражданското право, но това попечителство тук е върху банковата ни система.

Явно все още е необходимо, като си спомним как руската агентура разграби и 4 милиарда лева изчезнаха и от банка КТБ, в която правителствата на Станишев и Борисов наливаха държавни пари, за да се раздават на паразитни руски структури и обръчи от фирми на ДПС. Та, левът е бил лев до 1944 г.

Със златно покритие и с пенсионен фонд в българската хазна, равен на 5 милиарда щатски долара. Пенсионен фонд, който до 1947 г. е източен от Русия.

Само да спомена факта, че издръжката на руския окупационен корпус от 300 000 щика, който стои в България от 1944 г. до 1947 г. е по-голяма от бюджета на държавата ни.

Та, хартийките, които държим в ръцете си, имат някаква стойност поради простата причина , че са вързани с еврото и сме под валутен борд.

Въпросът е – искаме ли да сме нормална европейска държава или ще продължаваме да робуваме на една паразитна империя, която ни източва по всевъзможни начини от 145 години. Иначе гледай какво става.

Рублата я направихме на две стотинки.“

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments