
Необходимо е в кратък срок да бъде разширено енергийното сътрудничество между България и Турция в редица области – около това се обединиха министърът на енергетиката Ива Петрова, която проведе двустранна среща с министъра на енергетиката и природните ресурси на Република Турция Алпарслан Байрактар в рамките на визитата си в Истанбул. Министър Петрова подчерта, че споразумението с „Боташ“ изпълни важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки в период на безпрецедентна несигурност на европейските енергийни пазари.
В хода на срещата бяха обсъдени и възможностите за задълбочаване на сътрудничеството в областта на енергийната свързаност, включително развитието на регионалните енергийни коридори, които имат ключово значение за диверсификацията на доставките и укрепването на енергийната сигурност в Югоизточна Европа. Диалогът между двете министерства протича конструктивно и е насочен към решения, които защитават взаимните интереси и допринасят за по-висока сигурност на доставките в региона.
В срещата участваха заместник-министърът на енергетиката Кирил Темелков, изпълнителните директори на „Булгартрансгаз“, „Булгаргаз“ и ЕСО – Владимир Малинов, Веселин Синабов и Кирил Георгиев.
Присъединете се към нашия Телеграм
МТСП ще финансира 47 проекта за достъпна жилищна среда за хора с увреждания

