0
300
Елвира Краснобаева
Елвира Краснобаева. Снимка: БФ Художествена гимнастика, Фейсбук

Елвира Краснобаева поведе в многобоя при девойките на международния турнир по художествена гимнастика „Жулиета Шишманова“, който започна днес в зала „Младост“ в Бургас. В надпреварата участват състезателки от 15 държави, сред които България, Германия, САЩ, Украйна, Италия и други.

При девойки старша възраст България е представена от двете националки Елвира Краснобаева и Никол Тодорова. След съчетанията с обръч и топка Краснобаева оглави многобоя със сбор от 62.550 точки. Тя получи оценки от 31.100 точки на обръч и 31.450 на топка, съобщиха от БФ Художествена гимнастика.

Никол Тодорова има 61.700 точки след първите две съчетания и заема второто място във временното подреждане. И двете грации представиха изключително стабилно своите композиции, за да си исигурят място на финалите на двата уреда. По регламент на финал се класира по една представителка от държава, но страната домакин има право да излъчи още една представителка.

Утре предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистките на отделните уреди. Състезанието продължава в събота от 09:00 часа в зала „Младост“.