Едмонд Назарян триумфира с купата на държавното първенство в Сливен

0
384
Едмонд Назарян
Снимка: Българска федерация по борба

Едмонд Назарян триумфира на държавното първенство в Сливен. Той взе купата за най-техничен състезател, съобщиха от Българската федерация по борба.
Бургаският спортист успя да спечели в дебютната за него категория до 60 килограма на класическия стил.

На финала еврошампионът за мъже записа нова победа с технически туш, този път с 9:0 срещу Иван Иванов от НСА. А двубоят приключи в рамките на 2 минути. Преди това Назарян-младши спечели на полуфиналите с 9:1.

А от трибуните борбите изгледа неговият баща и селекционер на националите за мъже Армен Назарян.

Купата за най-резултатен борец пък получи Николай Дзезов (“Плевен”), ликувал при 72-килограмовите.

Близнаци пък се качиха един до друг на почетната стълбичка. В категория до 97 кг ликува Емилиян Лазаров, а среброто остана за неговия брат Илиян. Реално двубой между двамата нямаше, а шампионът спечели служебно.

В отборната надпревара ликува „Левски“ със 133 точки и вдигна купа „Георги Райков“. Втори остана тимът на „Плевен“ със 105 т., а трети е „Локомотив-93“ (Варна).

В Сливен приключи и надпреварата при девойките. Първи в отборното са „Васил и Георги Илиеви“ (85 т.), следвани от „Ангел Войвода-Хасково“ с 60 т. и „Рилски спортист“ (Самоков) с 53 т. За най-технична състезателка бе обявена Мерал Зиберова (50 кг, „НСА – В. Левски“), а за най-резултатна – Рая Кьосева (62 кг, „Челопеч”).

Турнирите тази година у нас не спират дотук. За декември е планирано световно за юноши и девойки до 20 години.