Джокович спаси мачбол и вдигна титлата в Аделаида след обрат

0
38
Новак Джокович
Новак Джокович. Снимка: Novak Djokovic, Фейсбук

Водачът в схемата Новак Джокович спечели титлата на турнира на твърди кортове в Аделаида /Австралия/ с награден фонд 642735 долара. Сърбинът спаси мачбол при победата си на финала над Себастиан Корда /САЩ/ с 6:7/8/, 7:6/3/, 6:4 за 3:11 часа.

Ден след като победи Даниил Медведев на полуфинала, въпреки че получи контузия на бедрото, Джокович се движеше свободно на корта, но беше притиснат силно от Корда в първите два сета на двубоя. Американецът направи пробив за 5:4 в първия сет и имаше аванс от 40:0 на свой сервис, преди Джокович да отвърне на удара, за да изравни резултата при 5:5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, който обаче беше спечелен от американеца.

Раздразненият Джокович изкрещя и изгони двама членове от щаба си от местата им край корта преди втория сет, в който той позволи на Корда да доминира в разиграванията. Но с феновете зад него при завръщането му в Австралия Джокович повиши нивото в играта си, спаси мачбол в 12-ия гейм, преди да спечели тайбрека със 7:3 и да изравни резултата.

Сърбинът водеше с 5:4 във финалния сет и и затвори двубоя с пробив. Джокович ще се бори за 10-та титла на Откритото първенство на Австралия от 16 до 29 януари, за да се изравни с големия си съперник Рафаел Надал с 22 трофея от Големия шлем.