Джокович, Надал и Зверев продължават напред в първенството във Франция

0
27
Тенис
Тенис. Снимка: Pixabay

Поставеният под номер 3 в схемата Александър Зверев се класира за пета поредна година за четвъртия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Германецът, който миналата година достигна до полуфиналите, победи Брендън Накашима /САЩ/ със 7:6, 6:3, 7:6 за 2 часа и 48 минути.

В следващия си мач Зверев ще играе срещу испанския квалификант Бернабе Сапата Миралес /Испания/, който елиминира Джон Иснър /САЩ/ с 6:4, 3:6, 6:4, 6:7, 6:3 в истински трилър. Защитаващият титлата си и водач в световната ранглиста Новак Джокович победи Аляж Бедене /Словения/ с 6:3, 6:3, 6:2 за час и 44 минути на корт „Филип Шатрие“.

13-кратният шампион Рафаел Надал нямаше проблеми и спечели срещу нидерландеца Ботик ван де Зандсхулп с 6:3, 6:2, 6:4 за два часа и 13 минути.