0
74
Футбол
Футбол. Снимка: Pixabаy

Днес в 18:00 часа ще се проведе вечното дерби между „ЦСКА-София“ и „Левски“. Съдия на мача ще е Никола Попов, съобщиха от „Sportal.bg“. През годините е нямало такъв категоричен фаворит преди мач между „Червени“ и „Сини“. „ЦСКА-София“ безспорно разполага с по-силен състав и е в по-добра форма. „Левски“ от своя страна нямат намерение да се предават. „ЦСКА-София“ приключи подобаващо участието си в „Лига Европа“. По този начин отборът на Бруно Акрпович се изкачи на трето място в класирането.

„Левски“ се намира на девета позиция. „Сините“ направиха принудителна пауза от месец без официален мач заради многото заразени с коронавирус. Отборът победи изненадващо „Локомотив-Пловдив“ в повторния дебют на Славиша Стоянович. Тимът не успя да надгради над победата срещу „Смърфовете“. Това беше последвано от загуби с по 1:2 от „Арда“ и „Берое“, преди равенството си с „Царско село“ с 2:2. „ЦСКА-София“ влиза в дербито с двойно по-голям точков актив от 30 срещу 15 за „Левски“. „Червените“ фенове виждат в днешния мач шанс за исторически разгром, а „Сините“ привърженици пък разчитат футболистите да проявят мъжество и да докажат, че не трябва да бъдат отписани.

Акрапович няма да изневери на любимата си система 3-4-1-2. На вратата ще застане Густаво Бусато, а тримата бранители пред него ще са Валентин Антов, Юрген Матей и Петър Занев. Тибо Вион и Греъм Кери ще действат по двата фланга, а в средата на терена ще играят Амос Юга и Жеферсон. Бразилецът ще бъде предпочетен пред Юнус Санкаре, който си навлече гнева на Акрапович с невъздържаната си реакция. Тиаго Родригес ще организира атаките на „Армейците“, а в предни позиции ще стартират Георги Йомов и Али Соу.

Проблемите в „Левски“ се увеличиха с наказанията на Орлин Старокин и Илия Юруков. Стоянович също ще се спре на трима централни защитници. Живко Атанасов ако отпадне от състава, мястото му ще заеме Деян Иванов. Другите двама бранители пред Николай Михайлов ще са Алекс Петков и Тома Даске. Ивайло Найденов ще бъде преместен в халфовата линия до Мартин Райнов. Матео Стаматов и Патрик-Габриел Галчев ще са двамата халф-бекове, а на предни позиции ще са триото Паулиньо, Найджъл Робърта и Станислав Иванов.

Последното дерби между двата тима се игра в края на юни и приключи с 3:3. Янис Каргас си вкара автогол в началото, но „Левски“ направи обрат още до почивката с попадения на Иван Горанов от дузпа. През второто полувреме Греъм Кери се разписа от дузпа, но Симеон Славчев даде нов аванс на „Сините“. Крайният резултат оформи Али Соу в 88-ата минута.