Дете е пострадало по време на мача за Купата на България

0
142
Линейка
Линейка. Снимка: Искра.бг

12-годишно момченце е пострадало в резултат на хвърлена пиротехника по време на мача за Купата на България между ЦСКА и Левски. То е било транспортирано за медицински преглед в болница.

От МВР уточняват, че двама са били арестувани за притежание на пиротехнически изделия. Те са били заловени по време на извършената проверка преди старта на двубоя.

По време на мача група привърженици и от двата отбора за нахлули на терена. Заради това полицейските служители за разговаряли с организаторите на агитките, така че да се допуска ескалация на напрежението.

Припомняме, че отборът на Левски е тазгодишният носител на Sesame Купа на България. Тимът победи с 1:0 ЦСКА-София във финала пред около 40000 зрители на стадион „Васил Левски“ и прекъсна най-дългата си серия без спечелване на отличие в своята 108-годишна история. След 13-годишно чакане „сините“ пак спечелиха трофей. Единственото попадение бе дело на Илиян Стефанов в 57-ата минута. Купата гарантира и завръщане на Левски в евротурнирите, което бе основната цел пред клуба. Стоилов спечели четвъртата купа на България в треньорската си кариера (трета с Левски), правейки това от 4 опита. Сега предстои двубой с Лудогорец за Суперкупата на България.