Цанко Цанков с втори златен медал на Световното първенство по плуване в ледени води

0
145
Цанко Цанков
Цанко Цанков. Снимка: Facebook

Цанко Цанков спечели втори златен медал на Световното първенство по плуване в ледени води. То се провежда в Талин, Естония, предаде „БТА“.

Както Искра.бг вече съобщи тази сутрин Цанков триумфира в дисциплината 200 метра свободен стил с време от 2:08:83 минути. След него останаха Бенямин Коншак от Германия и Петер Плавец от Словакия.

Бургаският състезател спечели и бронзов медал в дисциплината 25 метра бътерфлай. Той завърши за 13:36 секунди.

Тази вечер Цанко Цанков успя да спечели и старта на 450 метра в ледените води на Балтийско море. Плуването бе в свободния стил.

Българинът успя да завърши за 5:21:59 минути. Така той отново изпревари Петер Плавец от Словакия. След него остана и Томас Бариос от Аржентина.

Над 900 са участниците в Световното първенство. Те са от 41 държави.