Четирима кикбоксьори спечелиха сребърни медали в Италия

0
42
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай

Четири сребърни отличия са спечелили българските кикбоксьори на Световното първенство в Италия, съобщиха от Българската Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай. От 20 български кикбоксьори, от които 12 са се завърнали с медали в своите стилове и категории. Освен тях националите ни са взели и 8 бронзови медала.

След тежки битки и тримата ни финалисти в леките стилове на Татами са загубили своите двубои и са останали втори. Носители на сребърни медали са станали Борислав Радулов, Калина Колева, Кирил Илиев и представителят ни при ветераните Бойко Янчев.

В стил Поинт файтинг категория до 57 килограма носителят на световна титла от 2019 година Борислав Радулов не е успял да защити титлата си и е останал втори след загуба на финала от руснака Григорий Лангави. В стил Киклайт е имало двама финалисти. Калина Колева спечели сребро при жените в категория до 55 килограма. След като е била надиграна от аржентинката Гюлермина Барат.

В същия стил при мъжете в категория до 57 килограма Кирил Илиев загуби своя финал от представителят на Унгария Грегори Сзараз. Участникът ни в тежките стилове на ринг Георги Денев е спечелил бронзово отличие в стил К1 след като на полуфиналите загуби от турчина Али Коюнчи.

Така България приключи успешно своето участие на Световното първенство по кикбокс за мъже и жени с 12 медала.