Боряна Калейн спечели злато на Световните игри в САЩ

0
140
Боряна Калейн
Боряна Калейн. Снимка: БФ Художествена гимнастика, Фейсбук

Боряна Калейн спечели златен медал на финала на обръч и се класира пета на топка в турнира по художествена гимнастика на Световните игри в Бирмингам (САЩ), съобщиха от БФ Художествена гимнастика /БФХГ/.

Калейн игра много силно в квалификациите и получи първи по сила оценки на двата уреда, а 35,400 точки на обръч е най-високата в турнира изобщо.

На финала на обръч Боряна също се представи отлично и с 34,400 точки взе шампионската титла. Втора се класира София Рафаели от Италия с 34,350, а бронзовото отличие заслужи Фани Пигнички от Унгария с 33,650 точки. На топка Калейн допусна грешки, които я лишиха от медал и тя остана на пето място с оценка от 31,150 точки.

Златото взе европейската шампионка в многобоя от Евро 2022 в Тел Авив Дария Атаманов от Израел с 34,900 точки, следвана от София Рафаели с 33,550 и Фани Пигнички с 32,550 точки.

Съдия за България на турнира е Филипа Филипова.