Боряна Калейн спечели златен медал за съчетанието си с бухалки в Москва

0
198
Боряна Калейн
Боряна Калейн. Снимка: БФХГ, Facebook

Огромен успех за Боряна Калейн на първото за годината състезание от Гран При в художествената гимнастика. Тя спечели златен медал за съчетанието си с бухалки на турнира в Москва, съобщиха от родната федерация. Тя е получила оценка от 27.650 точки, след като е изиграла отлично съчетанието си.

Сестрите Аарина и Дина Аверина от Русия са останали след нея съответно с 27.200 и 26.800 точки.

На лента Калейн също е изиграла съчетанието си без грешка и е била оценена с 23.400 точки. Това й е донесло сребърния медал. Титлата е спечелила Дина Аверина с 24.750 точки. Трета се е наредила Екатерина Веденеева от Словения с 22.050 точки.

Българската гимнастичка завоюва бронзовите медали на финалите на обръч и на топка. На обръч тя получи оценка 26.000 точки, а на топка 27.100 точки.

На обръч победителка стана рускинята Арина Аверина с 27.350 точки, а втора остана сестра й Дина Аверина с 26.700 точки.

На топка първа е Дина Аверина с 28.900 точки, следвана от Арина Аверина с 28.350 точки.

Вчера ансамбълът на България за девойки спечели три сребърни отличия в многобоя и на финалите на 5 топки и на 5 ленти, Ева Брезалиева взе бронз в многобоя и на финалите на топка и бухалки, а Стиляна Николова е трета на обръч и на лента на съпътстващия международен турнир за жени, съобщиха още от българската федерация.