Борците с пълен комплект медали в първия ден на турнира в Полша

0
99
Борба
Борба. Снимка: БФ Борба

Борците ни с пълен комплект медали в първия ден на турнира „Петлашински“ в Полша, съобщиха от БФ Борба. Титла спечели Стоян Кубатов, който на финала при 72-килограмовите на класическия стил сътвори обрат. Младият национал губеше с 0:7 и успя да спечели с 8:7 срещу украинеца Артур Политаев.

Преди това Кубатов записа още три победи – срещу Ейматас Виламс /Литва/ с 9:0, Михаел Видмайер /Германия/ с 5:0 и над Дейвид Димитров с 6:0, който се пребори за бронза. В спор за отличието Димитров се наложи с 1:1 над германеца Видмайер.

Сребро допълни Йоан Димитров. На финала при 87-килограмовите българинът отстъпи на Ексок Мукубо /Норвегия/ с 5:9. На крачка от подиума остана Мариян Маринов. В спорт за бронза при 130-килограмовите той отстъпи на Джело Крахмер /Германия/ с 0:8. В четвъртък на тепиха излизат Недялко Петров /60/, Абу Муслим Амаев /63/, Иво Илиев /67/ и Илия Мустаков /67/.

На турнира участват близо 40 държави в трите стила.