Борците на Иран в свободния стил спечелиха отборната купа в София

0
24
Борба, Иран
Борба, Иран. Снимка: БФ Борба

Борците на Иран в свободния стил спечелиха отборната купа на световното първенство за юноши в София, съобщиха от БФ Борба. Тимът приключи с 3 титли на шампионата, като до златото стигнаха двама – Амирхосеин Фирузпурбандепей /92 кг/ и Амиреза Масуми Валди /125/.

Втори завършиха американците с две златни отличия, спечелени преди това. Единственият представител на янките днес на финалите – Бенет Берге загуби в категория до 86 кг и остана със сребро. Трети в отборното класиране са борците на Индия.

Днес продължава надпреварата при девойките. Четири наши състезателки ще излязат на тепиха. В категория до 53 кг Назифе Таир ще има за съперничка Алтин Шагаева /Казахстан/. Мима Танева /62/ среща полякинята Виктория Станета. При 65-килограмовите Валентина Кожухарова ще излезе срещу Дилназ Сазанова /Киргизстан/, а в категория до 72 кг Ванеса Георгиева ще 5а 12спори с Дженифър Рослер /Германия/.

Двубоите започнаха от 11:00 часа. Входът за зрителите е свободен.