0
28
Боксьори
Боксьори. Снимка: Българска федерация по бокс

Европейските игри в Краков-Малополска се превърнаха в поредното доказателство, че българският бокс се развива в правилна посока и бе с най-голям принос за страната ни на турнира. Това заявиха от Българската федерация по бокс по повод доброто представяне на форума.

България зае 23-то място в класирането по медали след като спечели три златни, четири сребърни и пет бронзови отличия. С най-съществен принос за това подреждане са именно българските боксьори.

Те спечелиха четири медала, което е една трета от всички български състезатели на Европейските игри. С две титли се отличиха Станимира Петрова (54 кг) и Хавиер Ибаниес (57 кг), което пък е две трети от общия брой на златни отличия за България. Останалите медали от боксовия ринг дойдоха от Светлана Каменова (57 кг, сребро) и Йордан Ернандес (+92 кг, бронз).

Станимира, Хавиер и Светлана спечелиха и квоти за Олимпийските игри в Париж. Боксьорите ни ще имат още два шанса да увеличат присъствието си във френската столица, като световните квалификации ще се проведат догодина.