БФ Волейбол честват 100-годишен юбилей с редица състезания

0
111
Волейбол
Волейбол. Снимка: БФВ

Комисията по Детско-юношески волейбол организира чествания по случай 100-годишния юбилей на този спорт, съобщиха от Българската федерация по волейбол /БФВ/. Това ще се случи с едни от най-добрите млади състезателки от петък до неделя в столицата. Очакват се оспорвани мачове и много емоции в зала „Левски-София“, а победителят ще вземе празнична купа преди държавните финали.

С турнира за прекадетки ще стартират събитията на тема „100 години волейбол“. През цялата година БФВ планира различни прояви за честване на вековния юбилей на един от най-успешния колективен спорт у нас.

В първото състезание ще участват петте най-добри тима, спечелили квалификационни турнири за прекадетки. Те са и първите класирали се за финалите на Държавното първенство – „Левски-София“, ЦПВК, „Марица-Пловдив“, „Любо Ганев-Автосвят-Русе“ и „Берое-Стара Загора“. Шестият, спечелил своя квалификационен турнир – „Локомотив 1929“, няма възможност за участие, като ще бъде заместен от „ВА Стойчев-Казийски-София“.

Схемата е мачовете да бъдат всеки срещу всеки едновременно на три корта в залата.

На събитието са поканени всички, които се чувстват съпричастни на волейболното семейство. Честванията ще продължат с турнир в юношеското направление, отново за прекадети, който ще е на по-късен етап през годината.