0
24
Футбол
Футбол. Снимка: Pixabаy

Отборът на Белгия разгроми състава на Полша с 6:1 като домакини в мач от втория кръг в IV група на първа лига от турнира „Лига на нациите“. Гостите успяха да поведат в резултата с точно попадение на Роберт Левандовски в 28-та минута, след което започна впечатляващия обрат. Аксел Витсел изравни в 42-та минута и първото полувреме приключи наравно.

През втората част в 59-ата минута Кевин де Бройне изведе домакините напред, Леандро Тросар вкара в 73-та и 80-та минута, Леандер Дендонкер отбеляза 84-та, а крайното 6:1 оформи Люис Опенда в добавеното време.

По този начин Белгия се реваншира за загубата с 1:4 в първия кръг от състава на Нидерландия и записа първи успех в групата, като с актив от 3 точки се намира на II място. Полша има същия брой точки, но след поражението остават на III място.