Баскетболният тим на Ямбол с трета победа в последните си четири мача

0
56
Баскетболен мач
Баскетболен мач. Снимка: Община Ямбол

Ямбол победи отбора на „Миньор-2015“ Перник в зала „Диана“ със 77:69 точки в мач от деветия кръг на Националната баскетболна лига на България, съобщиха от Общината.

Първото полувреме завърши с убедителна предина за домакините /47:33/. В третата четвърт перничани се надигнаха и скъсиха дистанцията, но в заключителните минути нашите отново показаха по-високата си класа.

Питър Кис бе най-резултатен за Ямбол с 20 точки. Тейлър Къри добави 18 точки и 6 борби, а Павел Маринов се отчете с 13 точки, 5 борби и 5 асистенции.
С актив от пет победи и четири загуби до момента, възпитаниците на Тони Дечев заемат шестата позиция във временното класиране на НБЛ.

Следващият двубой на Ямбол е гостуване в Самоков на 4 декември срещу отбора на „Рилски спортист“.