0
86
ФК
Снимка: Pixabay

„Барселона“ изигра запомнящ се мач, който може да бъде много важен в края на сезона. Единствено условие е отборът да триумфира с Купата на краля.

Каталунците губеха от „Гранада“ с 0:2 до последните минути на редовното време. След продълженията обаче резултатът се обърна в тяхна полза с 5:3 и се класираха за полуфиналите на турнира.

Жорди Алба беше големият герой за тима на Роналд Куман. Левият бек вкара гола за 2:2 в 92-ата минута. След асистиране на Антоан Гризман за третото попадение в 113-ата минута приключи перфектната атака с нов гол, който окончателно покоси „Гранада“. Домакините изтърваха огромен шанс, след като Кенеди откри резултата в 33-ата минута, а в 47-ата Роберто Солдадо ги доближи до полуфиналите. Мощната атака на „Барса“ в края доведе до попаденията на Гризман и Алба. В допълнителните 30 минути „Барселона“ обърна резултата.

На три пъти гредите помогнаха на домакините, но и това не се оказа достатъчно, за да победят. „Барса“ се присъедини към Севиля и Леванте на полуфиналите. Днес е последният четвъртфинален сблъсък между „Бетис“ и „Атлетик Билбао“. „Барса“ имаше визита на „Лос Карменес“ преди по-малко от месец и се наложи с категоричното 4:0. По два гола вкараха Лионел Меси и Антоан Гризман. Двамата водеха нападението и вчера, заедно с младия португалец Тринкао.

„Барселона“ e рекордьор по брой спечелени национални купи, които са общо 30. Най-доброто постижение на „Гранада“ беше финалът през 1959 година с победа над „Барса“. По пътя си „Барселона“ елиминира третодивизионния „Корнейя“ с 2:0 след продължения и „Райо Валекано“ от Сегунда дивисион с 2:1. „Блаугранас“ пропуснаха полуфиналите за Купата на краля само два пъти в последните 15 години. Лео Меси пък е играл в турнира на 24 различни отбора, но „Гранада“ все още не е сред тях.