0
62
Волейбол
Волейбол. Снимка: Pixabay

Лоренцо Мичели, новият треньор на женския национален отбор на България по волейбол, започна с победите и в Лигата на нациите. Шампионът на Франция и момичетата триумфираха драматично с 3:2 над Нидерландия на първия турнир в Анкара. Така нашите излязоха по най-добрия начин след поражението от Тайланд с 0:3 на старта, съобщиха от БФ Волейбол.

Първият гейм беше като по учебник. Равностойната игра приключи при 6:6. След това блокадата и сервисът ни заработиха на най-висока предавка и резултатът набъбна на 12:6. Осъзнавайки че всичко е в ръцете им, българките продължиха тоталната преса върху съперника и стигнаха до 18:8. До края беше ясно, че геймът се доиграва.
Във втората част обаче ролите напълно се размениха. Изглеждаше, че нидерландките са „облекли“ нашите фланелки и бързо резултатът стана 12:4. Интригата приключи и резултатът беше 1:1.

Третият гейм също не мина по вкуса ни. Отново страхотната игра от началото на мача остана в миналото и надвиснаха проблемите. Макар и не толкова лесно Нидерландия поведе с 2:1 и отборът на Мичели вече беше притиснат до стената.

В този момент обаче България показа най-доброто си лице. Блокада, сервис и атака забушуваха към полето на „лалетата“ и накрая резултатът от първата част се повтори – 25:15.

Двата отбора излязоха с голямо напрежение в тайбрека, което продължи до 1:1. Последваха пет български точки. Треньорът на съперника опита с прекъсвания да накъса играта, но вече беше късно. България не остави никакви съмнения в победата и мачът приключи при 15:7.

Утре нашите срещат Сърбия от 13:00 часа в трети двубой от групата.

Най-резултатна бе Гергана Димитрова с 20 точки, 19 точки добави Мирослава Паскова. С 14 точки приключи Нася Димитрова. За съперника Фльор Савелкоел и Елес Дамбринк завършиха с по 14 точки.