0
31
Волейбол
Волейбол. Снимка: Pixabay

Мъжкият национален отбор по волейбол на България отстъпи на Канада с 2:3 в последния си мач от група II на световната надпревара. С това волейболистите ни записаха четвърто поражение, като с двете спечелени точки са на петнадесета позиция във временното класиране. Стартов състав на България: Георги Сеганов, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Александър Николов, Николай Колев, Алекс Грозданов, либеро – Мартин Иванов.

В първите две части домакините не оставиха шансове на българските волейболисти за противодействие. Те бяха по-добри на всички елементи, поддържаха аванс и спечелиха геймовете с разлика, като поведоха с 2:0.

Въпреки изоставането българските волейболисти не сломиха глава. Те показаха, че са достоен опонент, който се бори докрай. В третата част демонстрираха характер и се пребориха за успех в решителните минути. В четвъртата вече бяха в стихията си, като поставиха съперника под пълно напрежение за равенството 2:2 гейма.

В тайбрека отново имаше борба за всяка точка до равенството 11:11. Този път канадците бяха по-издръжливи на напрежението. Затрудниха посрещането на българския отбор и отбелязаха три поредни точки, като поведоха с 14:11. Моментът бе преломен и Канада спечели тайбрека, като се поздрави с крайния успех в мача.

С най-голям актив за България бе Александър Николов със 17 точки, Аспарух Аспарухов добави 15 точки, Радослав Парапунов завърши с 12 точки. Реализатор за победата на Канада стана Стимън Маар с 25 точки.