0
54
Футбол
Футбол. Снимка: БФС

Българският национален отбор продължи с незадоволителното си представяне в тазгодишния турнир Лига на нациите, съобщиха от Българския футболен съюз /БФС/. Няколко дни, след като загуби катастрофално от Грузия като домакин, което доведе до оставката на селекционера Ясен Петров, съставът ни отново не успя да спечели срещу аутсайдера в групата Гибралтар. Двубоят на стадион „Виктория“ завърши 1:1, като Георги Минчев откри за нашите, а Уокър изравни от дузпа.

Временният наставник на България Георги Иванов бе направил огромен брой промени в сравнение с предишните двубои, за да даде почивка на основните футболисти и да освежи действията на тима. Светослав Вуцов стартира на вратата, Божидар Чорбаджийски си партнираше с Петко Христов в центъра на защитата, а Виктор Попов получи шанс за изява като десен бек. В средата на терена изборът падна върху дебютантът Андриан Краев, Филип Кръстев и Илиян Стефанов, по крилата действаха Миланов и Мартин Минчев, а център-нападател бе Георги Минчев.

Още в началото България опита да достигне до бърз гол, но така и не съумя да преодолее гибралтарския вратар. Най-добрата възможност се откри пред Мартин Минчев, чийто удар с глава обаче бе избит в корнер. С всяка изминала минута двубоят се накъсваше все повече, а чистото игрово време бе изключително малко. В края на първото полувреме ветеранът Чиполина пропусна най-чистото положение за домакините, а малко по-късно при добре организирана контраатака Миланов центрира за Георги Минчев, който с глава намери мрежата.

След почивката нашите не съумяха да затворят мача, а вместо това получиха изравнителен гол – в 60-та минута финландският рефер отсъди дузпа за игра с ръка на Краев след намесата на видео асистент арбитрите. Уокър бе точен за 1:1, и макар да оставаше половин час игра, България така и не съумя да организира сериозна опасност пред съперника.

Така тимът ни остава с разочароващите две точки в актива си след три изиграни мача. На 12 юни нашите излизат срещу категоричния лидер в групата Грузия в Тбилиси.