Българският национален отбор по волейбол победи Израел

0
185
Национален отбор по волейбол
Снимка: Фейсбук, Bulgarian Volleyball Federation

Мъжкият национален отбор на България по волейбол спечели втори успех на евроквалификацията в Хадера в Израел. Момчетата на Силвано Пранди надиграха домакините с 3:0 в двубой от група В, който се проведе в зала „Енербокс“. Така българите са начело във временното класиране с шест точки и две победи, а израелците са трети с две загуби и нямат записана точка. В събота и неделя ще се състоят още по един мач срещу двамата съперника от Австрия и Израел, а победителят в групата ще се класира за „Евро 2021“.

Силвано Пранди е дал почивка на Тодор Скримов и е заложил на младите посрещачи Аспарух Аспарухов и Мартин Атанасов. Тамир Хершко отбеляза първата точка в мача в актива на Израел. Ас на Цветан Соколов даде преднина на България при 3:2. Иля Годрин улучи Силвано Пранди в тялото и записа 6:5 за домакините. Две поредни точки на Иля Годрин доведоха до равенство при 7:7. Аспарух Аспарухов атакува мощно за 8:7. Със силен сервис на Стефан Чавдаров се е дало възможност на Алекс Грозданов да атакува през центъра за 27:25.

Алекс Грозданов записа първата точка във втория гейм. След това Израел отбеляза 4 поредни точки и поведе с 5:2. Силвано Пранди поиска прекъсване за България. Тодор Скримов замени Аспарух Аспарухов. Цветан Соколов атакува мощно по правата от зона 2 за 4:7. Страхотен пайп на Тодор Скримов доведе до равенство при 8:8. Израел дръпна с 10:8 и 11:9. Цветан Соколов настъпи за 16:14. Двоен блок и ас на Тодор Скримов направи аванса на България 4 точки при 18:14. Ноам Катц взе прекъсване за домакините. Ас на Тодор Скримов и 20:14 за България. Георги Сеганов донесе победната точка във втората част с 25:16.

Волейболистите на Израел поведоха с 3:2 в началото на третия гейм. Цветан Соколов изравни при 3:3. Алекс Грозданов атакува в центъра за 4:3. Три поредни точки и Израел поведе с 6:4. Ас на Идо Давид даде аванс от 4 точки за домакините при 10:6. Силвано Пранди отново взе прекъсване за България. Единичен блок на Стефан Чавдаров и с резултат 7:10. Цветан Соколов намали разликата до 10:14. Домакините успяха да дръпнат с 18:14. Националите намалиха до 17:18 и 19:20. Тодор Скримов атакува по блокадата за 20:21. Алекс Грозданов през центъра изравни резултата при 21:21. Последва ас на Тодор Скримов и преднина за България при 22:21. Георги Сеганов пусна успешно топката за 23:21. България достигна до мачбол при 24:21 след наша блокада и спечели третата част с 25:22. Така националите ни спечелиха мача с 3:0 гейма.