Българският манталитет е виновен за загубата, заяви Балъков

0
65
Красимир Балъков. Снимка: Wikimedia Commons

Националният селекционер по Футбол Красимир Балъков обвини „българския манталитет“ за поредната четвърта загуба на отбора под неговото ръководство.

Тимът на Балъков записа поражение с 1:3 при гостуването си на Ирландия в приятелска среща в сряда.

Слаб дебют направи 37-годишният вратар Христо Иванов, който сбърка при първите две попадения на съперника. За българите се разписа Ивелин Петров от дузпа в средата на втората част, като голът изравни резултата. В края националите проспаха две ситуации, от което се възползваха Кевин Лонг и Джеймс Колинс.

„Жалко…80 минути пак всичко беше наред. Днес видях една голяма разлика, особено след първото полувреме между нас и ирландците. Това бяха смените. Отново българският манталитет си изигра основната роля. Когато сменяш футболисти, го правиш, за да вдигнеш нивото на отбора, да вкараш динамика, енергия. При нас не се получи, а при тях стана. В последните десет минути направихме такива грешки, които смятам, че този път са на базата на манталитета ни.

Разочароваха ме смените. Не влязоха както трябва, включително и Ивелин Попов. Не мислех, че може да се случи. Те трябва да си поемат критиката и да коригират тези неща. Това е професионализъм, психология и подготовка. В тънките неща се случват нещата“, коментира Балъков пред БНР.

Според Балъков отборът има нужда от „един позитивен резултат, за да се вдигне самочувствието на футболистите“.