Българската конфедерация по кикбокс и муай разпространи впечатляваща статистика за 2023 г.

0
49
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: Пресцентър

От Българската конфедерация по кикбокс и муай тай разпространиха статистика за изминалата 2023 година. Според нея досега са били спечелени 184 златни медала, 127 сребърни медала и 189 бронзови медала.

1422 състезатели от 32 държави са се включили в надпреварата за Европейската купа в Карловац. Кикбоксьоритени са спечелили 38 златни, 27 сребърни и 29 бронзови медала.

На Европейска купа в Атина Чалендж, където са се включили 551 спортисти от 21 държави, спечелените медали за България са 41 златни, 25 сребърни и 48 бронзови. Страната ни е заела второ място в генералното класиране.

На Световна купа в Истанбул в Турция са участвали 2807 състезатели от 42 държави, като спечелени медали от България са 28 златни, 18 сребърни и 27 бронзови. Кикбоксьорите ни са заели второ място в генералното класиране.

2024 състезатели от 43 страни са се включили в надпреварата за Световна купа в Будапеща, Унгария. Националите ни са извоювали 27 златни медала, 28 сребърни и 33 бронзови. Те са заели четвърто място в генералното класиране.

На Европейско първенство за кадети са участвали 1584 спортисти от 38 държави. Спечелени медали от България са както следва – 30 златни, 23 сребърни и 36 бронзови. България е била на второ място в генералното класиране.

Кикбоксьорите ни не са спечелили златен медал на Европейските игри, но са се преборили за един сребърен и два бронзови.

На Световна купа в Йезоло са участвали 1098 души от 44 държави, като българите са спечелили 14 златни, един сребърен и 4 бронзови медала. Заели сме пето място в генералното класиране.

На Светонно първенство за мъже и жени в Албуфейра, Португалия, са се включили 1369 спортисти от 70 държави, като кикбоксьорите ни са спечелили 6 златни, 4 сребърни и 10 бронзови медала. България е заела трето място на татами спиловете.

От Българска конфедерация по кикбокс и муай тай обобщават, че са една от най-успешните спортни федерации у нас за изминалата година.