България се гордее: Епитропов на полуфинал на световното по плуване в Доха

0
261
Плуване
Снимка: Pixabay

Впечатляващо представяне на българския плувец Любомир Епитропов на Световното първенство по плуване в Доха, Катар, като се класира за полуфиналите на дистанцията 200 метра бруст. Епитропов завърши сутрешните серии с втори най-добър резултат, демонстрирайки високо ниво на подготовка и стратегическо състезателно мислене.

С време от 2:10.57 минути Епитропов спечели четвъртата серия, оставяйки зад себе си силни съперници като Каспар Корбьо и Арно Каминга от Нидерландия. Въпреки силната конкуренция българският плувец се нареди на второ място в общото класиране, изпреварен единствено от финландеца Мати Матсон, който завърши с време 2:09.15 минути.

Състезанието обещава още по-вълнуващи моменти през полуфиналите, които ще се проведат тази вечер от 18:43 часа българско време. Очакванията са Епитропов да продължи да демонстрира изключителни умения и да се бори за медалите в тази престижна дисциплина.

Българският плувец Калоян Левтеров пропусна полуфиналите на 200 метра гръб с минимална разлика. Въпреки че завърши с време 1:59.42 минути, той остана на 18-то място в общото класиране, само на 15 стотни от секундата зад необходимото за класиране време. Водещото време в сутрешните серии на тази дисциплина беше поставено от Апостолис Сискос от Гърция с 1:56.64 минути.

Световното първенство по плуване в Доха продължава да предлага зрелищни състезания и да демонстрира високото ниво на международното плуване. Българските участници показват, че могат успешно да се състезават на световно ниво, като всяко представяне допринася за развитието и популяризирането на плувния спорт в България.