България е готова да приеме пострадали от пожара в Северна Македония

Създадена е необходимата организация за оказване при необходимост на медицинска помощ в пълен обем на пострадали при избухналия пожар

0
48
Министерство на здравеопазването
Министерство на здравеопазването. Снимка: Искра.бг, Архив

Министерството на здравеопазването е създало организация за оказване на медицинска помощ при необходимост на пострадали при пожара в Северна Македония. Във връзка с трагичния инцидент в град Кочани, в Министерството на здравеопазването е сформиран щаб, ръководен от министъра на здравеопазването доц. Силви Кирилов. Създадена е необходимата организация за оказване при необходимост на медицинска помощ в пълен обем на пострадали при избухналия пожар.

Министър Кирилов е в непрекъснат контакт със здравния министър на Република Северна Македония и е гарантирал готовността на България да окаже съдействие и подкрепа. Той е изразил съпричастност към пострадалите и е изказал съболезнования към близките на починалите.

Проведени са разговори и с ръководствата на лечебните заведения в страната за прием и последващо лечение на тежко ранени, както и на по-леко пострадали. В готовност са екипите на клиниките по изгаряния в УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“, ВМА-Варна, „Св. Георги“ – Пловдив. Екипите на Центровете за спешна медицинска помощ и на Центъра за спешна медицинска помощ по въздуха също са в готовност за реакция при необходимост.

За още новини вижте ТУК

Присъединете се към нашия Телеграм

България изразява съпричастност към Северна Македония след трагедията в Кочани

Абониране
Известие от
guest

0 Comments
стари
нови най-гласувани
Inline Feedbacks
View all comments