България зае третото място на Европейското първенство по бокс за жени в Будва

0
37
България зае третото място на Европейското първенство по бокс за жени
България зае третото място на Европейското първенство по бокс за жени. Снимка: Българска федерация по бокс

България зае третото място на Европейското първенство по бокс за жени, което се проведе в град Будва в Черна гора, съобщиха от родната федерация. Нашите момичета успяха да завоюват един златен, два сребърни и един бронзов медал в надпреварата и по този начин се наредиха на третото място в отборното класиране.

Отличната новина стана факт след края на всички финални двубои в събота. Нашите момичета проведоха много силно първенството, като Севда Асенова спечели злато в категория до 48 килограма. Със сребърни отличия се поздравиха Венелина Поптолева (52 кг) и Светлана Каменова (57 кг), а бронз грабна Станимира Петрова (54 кг). Освен това Златислава Чуканова (50 кг) зае пето място, а Габриела Димитрова (60 кг) е девета.

Това донесе на България 17 точки в отборното класиране. Първата позиция е за Ирландия с 36 точки, а пред нашите момичета са само още боксьорките на Украйна с 27.