България WU19 загуби от Нидерландия в първия си двубой от елитната фаза на Евро 2023

0
40
Български отбор
Български отбор. Снимка: БФС

Девойките на България до 19 г. по футбол оказаха съпротива, но в последния четвърт час рухнаха срещу фаворита Нидерландия и загубиха с 0:5 в първия си двубой от група А7 на втората фаза на квалификациите за Евро 2023. Това съобщиха от Българския футболен съюз /БФС/.

Нашите момичета и най-вече вратарката ни Милена Караколева заслужиха поздравления за представянето си в първите 60 минути срещу един от най-силните отбори на континента, след като успяха да парират постоянните опити на домакините да открият резултата.

В началото на втората част Димитра Иванова дори можеше да изненада „лалетата“, но изстрелът й бе спасен от вратарката Лифтинг. В 64-тата минута Стоит все пак откри за Нидерландия, а отново тя 3 минути по-късно покачи на 2:0. До края класата на съперника си каза думата и нашият тим инкасира още три попадения.

В следващия си мач от елитната фаза на евроквалификациите на 8 април от 14:00 часа България ще се изправи срещу другия фаворит в групата Финландия.

Съставът на България: 12. Милена Караколева, 2. Йоана Станкова, 4. Ванеса Иванова, 5. Ева Атанасова, 8. Кристияна Караиванова, 22. Преслава Йорданова, 7. Антония Ангелова (70 – 21. Теодора Параскевова), 16. Елизабет Велкова (79 – 11. Божидара Иванова), 14. Димитра Иванова, 19. Александра Сергеева (79 – 13. Преслава Иванова), 10. Надежда Иванова (61 – 9. Виктория Цветкова).