България отстъпи пред Иран в приятелски мач

0
34
Български национален отбор
Български национален отбор. Снимка: БФС

Българският национален отбор загуби с 0:1 от Иран в приятелски мач, игран пред повече от 13 хиляди зрители на трибуните на стадион “Христо Ботев” в Пловдив. Eдинственото попадение падна в 14-ата минута и негов автор стана Мохамад Мохеби, съобщиха от Български футболен съюз /БФС/.

Иначе селекционерът Младен Кърстаич заложи на трима дебютанти в стартовата единайсеторка – на вратата застана Димитър Митов, а в предни позиции се изявяваха Лукас Петков и Преслав Боруков. В защита действаха Димо Кръстев, Алекс Петков, Илия Груев, по фланговете им помагаха Виктор Попов и Иван Йорданов; в средата на терена бяха Андриан Краев и Ивайло Чочев, а освен Лукас Петков и Боруков в атака от първата минута заигра капитанът Кирил Десподов.

Преди началото на срещата българските национали излязоха с тениски в подкрепа на легендарния Петър Хубчев. Двубоят започна равностойно, но след четвърт час игра Мохеби се възползва от грешка в родната защита и откри резултата в полза на гостите от Иран.

В 30-ата минута Десподов стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Иран Паям Ниазманд успя да улови топката. След почивката “лъвовете” се опитаха да стигнат до изравнително попадение, но така и не успяха да открият път към иранската врата. Така резултатът остана непроменен.

В неделя България се изправя срещу Черна гора в Подгорица в европейска квалификация.