България е първа на Европейската купа по кикбокс в Атина

0
96
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: Българска Конфедерация по кикбокс и муай тай

Първо и трето място за българските клубове „Стар тийм“ и „Радулов“ на Европейска купа по кикбокс в Атина, съобщиха от  Българската Конфедерация по кикбокс и муай тай.

Състезателите на спортен клуб „Стар тийм“ заеха първо място в комплексното класиране по медали на Европейска купа по кикбокс „Атина Чаландж 2023“. Надпреварата е ежегодна от календара на международната феделация „ВАКО“ за стиловете на татами и лоу кик на ринг, но страната ни участва само в леките стилове.

В конкуренцията на 1600 състезатели от 110 клуба в Атина, възпитаниците на треньорите Иван Георгиев и Деница Миленкова спечелиха комплексната купа с актив от 32 златни, 29 сребърни и 58 бронзови отличия.

Другият роден клуб, който се състезава в Атина „Радулов“ се нареди на третата позиция в комплексното класиране със спечелени 22 златни, 11 сребърни и 16 бронзови медали.

Втората позиция бе за унгарския клуб „Халкер Кирили тийм“ /25 златни, 10 сребърни, 10 бронза/. Очаквано Световните ни и европейски шампиони спечелиха златни отличия в своите категории и различните стилове, в които участваха.

С най-много титли се завръща Анелия Тодорова, която постигна категорични победи в категория до 55 кг и спечели златни медали в трите стила пойнт файтинг, лайт контакт и киклайт контакт. Александра Георгиева прибави в многобройната си колекция от отличия 2 златни медала в стиловете пойнт файтинг и лайт контакт, както и сребро в кат. до 55 кг и бронзот оупън категорията при жените.

Кристина Николова спечели златен медал в кат. 55 кг, стил киклайт контакт и сребро в лайт контакта. Многократният ни световен шампион Борислав Радулов отново бе надостижим на татамито и грабна титлата в кат. 57 кг стил пойнт файтинг. Двукратният ни вицеевропейски шампион Иван Кръстанов спечели два златни медала в категории 79кг и 84 кг стил лайт контакт, както и бронз в киклайт контакта.

Следващата междуранордна проява за родните национали по кикбокс ще е Световната купа в Истанбул, която стартира на 15 май.