0
55
Кикбокс
Кикбокс. Снимка: БФ Кикбокс

Българският национален отбор по кикбокс направи фурор в Италия като стана първи в комплексното класиране по медали на завършилото Световно първенство за кадети до 19 години в Йезоло, съобщиха от БФ Кикбокс.

Състезателите ни спечелиха рекордните 28 Световни титли в различните стилове и категории. Такъв успех се случва за първи път в 35 годишната история на Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай Тай. Освен 28–те титли, България излъчи още 22-ма сребърни и 19 бронзови медалисти.

Кикбокс

Така с общо 69 отличия страната ни стана първа сила в световния кикбокс за 2022 година. С най-много титли ще се завърне Калина Бояджиева, която стана трикратна Световна шампионка в три стила на татами. С този пореден успех тя напълно заслужи да бъде наричана „Златното момиче на България“. След невероятния си успех през 2021г на Европейското в Будва Черна Гора сега Калина е безапелационен Световен шампион.

Призът за номер 1 при младежите бе връчен на българският кикбоксьор Пламен Божинов, който стана носител на две Световни титли и едно сребро също в леките стилове на татами. Той се състезава във възрастовата група OC до 37 килограма. При момичета старша възраст до 18 години България спечели отборната титла в състав Калина Бояджиева, Христина Андонова и Гергана Генчева.

Анна Минкова получи призът за Рефер номер 1 на ринг на специална церемония организирана от Световната федерация по кикбокс (WAKO) в Йезоло. Фурорът на националите ни по кикбокс в Италия ще е трамплин за следващото им участие на международната сцена – Световното първенство за мъже и жени в Турция през ноември.