Ангел Русев спечели златен медал на Европейското първенство по вдигане на тежести

0
27
Ангел Русев
Ангел Русев. Снимка: Община Русе

Състезателят на ТСК „Русе“ Ангел Русев спечели златния медал в категория до 55 кг на Европейското първенство по вдигане на тежести, което се провежда в зала „Армеец“ в София. Това е четвърта поредна шампионска титла за 22-годишния русенец. Съотборникът му Джан Зарков завоюва бронзов и сребърен медал в изтласкването в дебюта си при мъжете.

Русев извоюва титлата си с общо двубой от 244 кг. Той изхвърли 109 кг, което го постави на трета позиция, а самото движение завърши с травма в рамото. Младият русенец не успя да се справи със 111 кг, тъй като болката бе твърде силна. Въпреки временната трудност, той не се отказа и изчака да приключат всички опити в изтласкването.

Последва успешно вдигане на 135 кг от първи опит и един несполучлив опит със 140 кг, които той отказа да вдигне трети път.

Резултатът в изтласкването на русенския спортист бе впечатляващите 135 кг.

Предизвикателствата, пред които бе изправен Русев, не попречиха на крайното класиране, поставяйки го на върха на почетната стълбичка.

Младият Джан Зарков спечели своя бронзов медал с двубой от 235 килограма – 102 в изхвърлянето и 133 в изтласкването.

Надежда – Мей Нгуен от ТСК „Русе“ също триумфира с бронз на старта на Европейското първенство в София. Младата тежкоатлетка се състезава в категорията до 45 кг.

Нейната съотборничка Рени Русева също се представи достойно в група В на категория до 49 кг. Тя записа успешен опит на 60 кг в изхвърлянето и 80 кг на изтласкване.