0
57
Григор Димитров
Източник: скрийншот от Youtube

Григор Димитров приключи участието си на Откритото първенство на Австралия, след като бе победен във втори кръг от американеца Томи Пол с резултата 4:6, 6:7(6), 6:3, 7:6(3), 6:7(3).

Хасковлията бе пробит в деветия гейм на първия сет, след което го загуби с 4:6. В тайбрека на втория обаче достигна до преднина от 4-0 точки. Григор някакси успя да загуби предимството си и ситуацията за него се влоши, тъй като вече изоставаше с два сета.

В третия сет Димитров успя на три пъти да спечели подаването на Пол, за да стигне до успех с 6:3 и да запази интригата в мача. Доминацията на българина в тайбрека на четвъртия сет прати мача в решителен пети сет. В него Григор успя да пробие американеца на два пъти, но беше твърде пасивен на свой сервис, което позволи на Томи Пол да върне и двата пробива. Грешките на най-добрата ни ракета продължиха и в шампионския тайбрек, което сложи край на участието му в Мелбърн.

Тъй като не успя да защити точките от миналата година, когато достигна до осминафиналите, Григор ще се смъкне с една позиция в световната ранглиста и ще е 21-ви в нея.