Александра Тоткова е световна шампионка по спортно катерене в дисциплина трудност

0
52
Александра Тоткова
Александра Тоткова. Снимка: Българска федерация по катерене и алпинизъм

Александра Тоткова стана световна шампионка по спортно катерене в дисциплина трудност. Полуфиналът и финалът се проведоха в предпоследния ден на форума. Тоткова успя да грабне титлата при девойките.

Тя успя да направи ТОП на маршрута. Сара Копар от Словения беше другата състезателка във финала, която успя да изкатери маршрута до горе, но с първото си място в полуфинала Александра спечели титлата на шампионата. Това е трети медал на Алекс от световно първенство при девойки, комплектът вече е пълен, след сребърния и бронзов медал през 2019 г. в групата на 14-15 год.

Днес състезанието ще завърши с полуфинала и финала в трудността за групата Youth B (14-15 г.) и юношите Youth A (16-17 г.) Четири български състезатели ще вземат участие в полуфинала – в групата 14-15 г. Валисия Мей при девойките, Боян Киров при юношите, при 16-17 г. юноши Слав Киров и Николай Русев.