Внимание бургазлии: Променя се организацията на движение в района на Бургаския гробищен парк заради Черешова задушница

При необходимост ще бъде спирано движението за пропускане на пешеходците

0
206
Гробище
Гробищен парк. Снимка: ОП "Обреден комплекс"

От 07:30 ч. утре – 30.05. т.г. в района на Бургаския гробищен парк ще бъде въведена временна организация на движението. Мярката се налага заради традиционно засиления трафик и големия поток от граждани, които ще посетят парка по повод Черешова задушница. Това съобщиха тази вечер от ОДМВР-Бургас. 

С цел улесняване на придвижването и гарантиране на безопасността, движението на автомобили ще бъде еднопосочно:

– входът към гробищния парк ще бъде откъм кръговото движение на изхода на града в посока „Слънчев бряг“, а изхода по ул. „Транспортна“. Пътният трафик по ул. „Транспортна“ ще бъде отклоняван към бул. „Димитър Димов“. Ще се пропускат само товарни автомобили и автобуси от градския и междуселищен транспорт.

На място ще има полицейски екипи, които ще следят за реда и ще подпомагат движението. При необходимост временно ще бъде спирано движението, за да се осигури безопасното преминаване на пешеходците към и от гробищния парк.

Присъединете се към нашия Телеграм

Полети до Милано или само обещания?

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, напишете вашия коментар!
Моля, напишете името си тук